105 років тому 23 квітня 1920 року у с. Шилівка, тепер Зіньківського району Полтавської області народився Григорій Михайлович Тютюнник – український письменник, журналіст, публіцист, педагог. Григорій Тютюнник рідний брат Григора Тютюнника.
Закінчив філологічний факультет Харківського університету (1938-1946 рр.).
Учасник Другої світової війни, був поранений. У повоєнні роки учителював на Львівщині, згодом працював у редакції журналу «Жовтень». Друкуватися почав у 1937 році. У 1950 році виходить збірка оповідань «Зорані межі», а в 1957 - повість «Хмарка сонця не заступить».
За життя письменника не настигла слава. І він її зовсім не прагнув. Хотів, щоб читали, щоб розуміли. А тому писав просто і жив просто, як ті селяни, що стали героями його роману «Вир». Саме за цей роман Григорій Михайлович отримав найвищу в Україні творчу відзнаку за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва і став Лауреатом Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка (нині Національна премія України імені Тараса Шевченка) в 1963 році посмертно. Вже після смерті письменника світ побачили збірка поезій воєнного часу «Журавлині ключі» (1963 р.), незавершений роман «Буг шумить» (1965 р.), збірки прози «Твори» (1970 р.).
У 1983 році режисер Станіслав Клименко зняв за романом письменника художній фільм «Вир».
Помер Григорій Тютюнник 25 серпня 1961 року у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі.