Реалізація в Україні прав людини під час воєнного стану пов’язана не лише зі станом законодавства, воєнною обстановкою, а й із судовою практикою. Судова практика, особливо практика ЄСПЛ, чутлива щодо правообмежень у цій сфері. Автором ретельно досліджене законодавство та викладені основні рішення щодо зазначеної сфери відносин. Законодавство дає підстави для висновку, що правообмеження наразі свідчать про домінування публічного інтересу. Виникли атипові норми, які передбачалися з розрахунку на короткостроковість воєнного стану. В Конституції відсутні норми, які автоматично пролонговують повноваження вищих посадових осіб або встановлюють механізми зміни влади чи проведення референдумів під час воєнного стану, що містить ризик виникнення додаткових криз легітимності влади.
Ідея книги - бути частиною експертної думки, яка б нагадувала публічним інституціям, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а забезпечення прав і свобод людини - головним обов’язком держави, в тому числі й під час воєнного стану. Адже Україна була і має залишитися зразком дотримання прав і свобод людини.
Висловлюємо щиру вдячність Видавництву «Юрінком Інтер» за співпрацю та можливість поповнювати бібліотечний фонд сучасними актуальними виданнями. З книгою можна ознайомитися у бібліотеці та на сайті видавництва.