Loading...
ЛогоНаукова бібліотека
[email protected](057)7398166Харків, просп. Льва Ландау, 27ПН-ЧТ: з 8:00 до 18:00, ПТ: з 8:00 до 17:00, СБ: з 8:30 до 16:00
Вхід

Цього року ми другий рік поспіль спільно з державами Європейського Союзу  відзначаємо День Європи 9 травня. Відповідний Указ Президент України підписав 8 травня 2023, який  символізує відхід від радянщини та підтримання європейських ідей.

Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та Європейський Союз єднають спільні цінності, історія та культура. 

День Європи — це символ успішної моделі мирної співпраці між Україною та Європою, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Вже третій рік ми живемо в умовах війни. У сьогоднішніх реаліях, український народ героїчно відстоює від рашистської навали свободу, історію, демократію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. Україна — це щит Європи й всього світу.

Насамперед наша країна є європейською країною не тому, що географічно знаходиться в центрі Європи, а тому, що українці здавна сповідують ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам цивілізованих держав.

Україна не просто центр Європи, а самісіньке серце її.

І сьогодні ми боремось проти рашизму. Ми захищаємось зараз разом з вільною Європою – нашою союзницею, і наша з нею єдність – наближає наш день перемоги, наш перший день миру.