Цього дня світ відзначає Міжнародний день миротворців ООН. Саме 29 травня 1948 року на території Палестини відбулася перша миротворча місія. Головною метою діяльності миротворців на територіях, де відбуваються бойові дії, є контролювання перемир’ям між учасниками конфлікту. Особовий склад місії формується за рахунок військовослужбовців, яких скеровують країни-учасниці організації. Військовослужбовці залишаються у підпорядкуванні ООН. Їхніми розпізнавальними елементами є: значок місії, блакитний берет або блакитна каска.
Від моменту проголошення незалежності та формування Збройних сил України, окремо створенні батальйони з українських військовослужбовців організація регулярно долучає для врегулювання військових конфліктів. Першою місією українського контингенту стала участь у залагодженні конфлікту в колишній Югославії. Перший український підрозділ, який складався з понад 400 військових, був доправлений на Балкани у 1992 році. Українські миротворці забезпечували функціонування аеропорту, супроводжували конвої з гуманітарною допомогою, сприяли обміну військовополоненими та тілами загиблих.
Загалом, починаючи з 1992 року, близько 45 тисяч українських військовослужбовців були залучені до міжнародних операцій з підтримки миру та безпеки. Було здійснено 27 військових операцій, під час яких загинули 55 українських військових.
Нині до складу місій ООН залучено понад 80 українських військовослужбовців, які служать у місіях ООН на території Кот-д'Івуару, Малі та Придністровського регіону Республіки Молдова.