8 травня в Україні відзначається День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Важливо не забувати і вшановувати подвиг людей, які воювали проти нацизму та змогли перемогти його. Не менш важливо згадувати та вшановувати жертв війни: остарбайтерів, дітей війни та цивільних, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст та сіл. Війна - це не тільки танки, гармати та масштабні бої. Це також долі мільйонів людей, які стали жертвами війни, яка тривала роками.
Українці були на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом разом із союзниками. Проте, ціною цього внеску були надзвичайні втрати серед українців та інших народів, які жили на території України. Понад вісім мільйонів осіб загинуло внаслідок війни з 1939 по 1945 рік. Тому ми знаємо ціну війни дуже добре.
Друга світова війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Цього року Україна вдруге відзначає 8 травня в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.