До уваги науковців!
2020-06-19 14:07:31

Компанія Elsevier, вдруге за цей рік, опублікувала список журналів, що були видалені зі списку Scopus. Переглянути список можна, перейшовши за посиланням (див. кнопку "Discontinued sources from Scopus").

Щорічно Scopus проводить перевірку журналів та визначає їхню результативність трьома способами. Порушення одного з них і є суттєвою причиною для виключення журналу. 

  1. «Six metrics and benchmarks» (шість показників та орієнтирів).  Scopus використовує 6 показників та орієнтирів, яким мають відповідати усі журнали, що індексуються у базі даних. Якщо видання не відповідає критеріям протягом 2-х років CSAB* повторно оцінює журнал.
  2.  «Radar» (система аналізу якості видання). Цей інструмент використовують для повторної перевірки журналу. Він допомагає виявляти видання, що демонструють нетипову поведінку (активне збільшення кількості статей, зміни у географічній приналежності, високі показники самоцитування журналу). Після перевірки  «Radar», видання потрапляє до CSAB, який і вирішує його долю.
  3. «Publication concerns» (занепокоєння щодо публікаційних моментів). Користувачі проявляють хвилювання стосовно діяльності видання та просять проаналізувати його роботу.

 Цього разу, причиною того, що журнали були виключені зі Scopus, стало «Publication concerns».

* Комітет з вибору вмісту та консультативної роботи в Scopus (CSAB), проводить глибоку експертизу та за певними стандартами відбирає журнали для включення до бази Scopus

 
Пошук в електроному каталозі