Міжнародні ідентифікатори учених

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – всесвітнє відкрите некомерційне об'єднання установ, яке створює і підтримує реєстр унікальних ідентифікаторів учених та пов'язаної з ними інформації про місця роботи, біографії, переліки опублікованих наукових робіт, отримані гранти, зареєстровані патенти тощо.

ORCID – глобальний централізований реєстр учених, який зберігає інформацію про індивідуальних суб'єктів наукової діяльності всіх галузей знання та країн походження. Дані постачаються з автоматизованих систем керування виробничими процесами видавців, університетів, урядових структур та дослідних фондів, патентних агенцій тощо.

Ідентифікатор ORCID являє собою 16-значний код подання інформації про автора твору, сумісний зі стандартом ISO 27729:2012 “Міжнародний ідентифікатор стандартних найменувань (ISNI)”; дозволяє надійно й однозначно зв'язати дані про вченого з даними про його професійну діяльність та отримані результати, і, таким чином, відслідковувати унікальне місце кожного окремого вченого в науці світу.

ORCID визначає і розрізняє авторів навіть у разі повного збігу імені, а також у разі різноманітних написань імені одного автора (інваріанти імені при транслітерації).  Надає дві основні функції:

· реєстрація для отримання унікального ідентифікатора і управління реєстрами діяльності;

· APIs, які підтримують зв'язок система-на-системі і аутентифікацію.

ResearcherID – безкоштовний ресурс компанії Thomson Reuters, який дозволяє автору формувати список своїх публікацій, включених в базу даних Web of Science, враховувати можливість різного написання прізвища та імені автора англійською мовою, виключати зі списку публікації авторів з одним і тим же прізвищем, визначати наукометричних показники (індекс цитованості, індекс Гірша тощо).

ResearcherID асоційований з іншим аналогічним ресурсом, інтегрованим з Thomson Reuters – EndNote Web. При цьому, авторам, які уже зареєструвалися на сайтах Web of Science або EndNote Web, реєстрація в ResearcherID не потрібна, так як раніше отримані логін і пароль будуть дійсні для доступу й до двох інших.

ResearcherID надає можливість встановлення взаємозв'язку власних робіт з реєстром ORCID (Open Researcher and Contributor ID).

Для роботи з ресурсом ResearcherID необхідно зареєструватися на сайті ResearcherID.com, після чого автор отримає можливість прив'язувати статті з Web of Science до свого профілю в ResearcherID, встановлюючи зв'язок між ними, переглядати в своєму профілі особисті дані (статистику, наукометричні показники).

Кожному зареєстрованому автору присвоюється унікальний ідентифікаційний номер, який надалі дозволяє легко знаходити його опубліковані праці, здійснювати наочні огляди дослідників і отримувати інформацію щодо доступності їхніх робіт.

Можливості ResearcherID:

· виключення типової проблеми неправильного визначення автора;

· створення власного індивідуального профілю і списку публікацій для наочного представлення своїх робіт;

· управління списком публікацій ResearcherID за допомогою EndNote Web;

· полегшення пошуку робот колег;

· використання реєстру для пошуку інформації за цитуванням авторів, партнерів для спільної роботи, редакторів та рецензентів;

· відстеження загальної і середної кількісті цитувань та індекс Гірша користувачів ResearcherID;

· вивчення різноманіття досліджень на інтерактивній карті, яка визначає дослідників по країні і теми дослідження;

· використання ResearcherID Labs для створення власного списку публікацій, підрахунку персональних показників за допомогою Web of Knowledge sm та перегляду спільної роботи і мереж цитування.   Зареєстровані та незареєстровані користувачі мають можливість: бачити профілі інших авторів (які відкриті для публічного доступу); шукати інформацію за допомогою унікального номера ResearcherID, ключовими словами або за будь-якою комбінацією прізвища, ключових слів, організації; скористатися посиланням на повний текст; відстежувати загальну і середню кількість цитувань, індекс Гірша тощо.

 
Пошук в електроному каталозі